Buzdolabının İçine Bir Fincan Kahve Koyarsanız …

Buzdolabının İçine Bir Fincan Kahve Koyarsanız …

Sağlık açısından buzdolabının temiz olması önemlidir. Herkes bilir ki, buzdolabı temizlenmediğinde içerisinden kötü kokular gelmeye başlar. Buzdolabı raflarına bulaşmış yiyecek kalıntıları bir süre sonra bakteri oluşumuna neden olur. Buna göre buzdolabını düzenli şekilde temizlemek gelecekte doğabilecek kötü kokuların ve sağlık sorunlarının önüne geçmiş olur.
 
Pembemelek.com buzdolabını temizlemek için 4 pratik adım sunuyor.
 
Buzdolabını temizlemeden önce çalışır durumda olup olmadığından emin olun. Eğer soğutucunuz da donmuş buzlar varsa, buzların erimesini bekleyin, sonra temizliğe başlayın.
 
– Buzdolabında temizlemek istediğiniz bölümü sirkeli su ile silebilirsiniz. Bu, kötü kokuların ve bakterilerin kısa sürede yok olmasına yardım edecektir.
 
– Soğutucudaki zor çıkan lekeleri silmek için kullanacağınız suya sirke ve soda ekleyebilirsiniz.
 
– Hijyenik kurallara uymak için buzdolabının içini ve dışını ayrı ayrı temizleme bezleriyle  temizleyin.
 
– Buzdolabını temizledikten sonra içerisine bir fincan kahve koyarsanız, doğabilecek kötü kokuların önüne alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

  1. Buzdolabı temizliği adına çok güzel bir yazı olmuş, mutfak ve buzdolabı evin en önemli yerleri olduğundan temizlik konusunda çok dikkat etmek gerekir.

  2. buzdolabı temizliği mikrofiber bezlerle yapılmalıdır ,farklı bezler kullanılması temizlik sonrasında bakteri oluşmasına sebep olabilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

PEMBE MELEK