Elma Diyeti

Elma Diyeti

Bakımlı olup formda kalmak isteyen kadın ve erkeklerin son dönemlerde en çok uyguladıkları beslenme programları arasında elma diyeti yer almaktadır. Asıl olarak bir hafta boyunca uygulanan ve sadece elma ile beslenilerek sürdürülen bu diyet herkesin daha rahat bir şekilde uygulayabilmesi için biraz değiştirilebilmektedir.

Kullanılan orijinal program 7 günlük olur 1 kilogramdan başlayarak her gün değişen miktarlar ile 2 kilograma kadar çıkabilen miktarlar tüketilmektedir. Elmanın yanı sıra bol su tüketimi de bu rejim sırasında metabolizmanın rahatlatılması açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca makul miktarlarda çay, kahve ve bitki çayları da ek sıvı takviyesi olarak tüketilebilmektedir.

Hafifletilmiş modelli elma diyetinde ise orjinaline ek olarak sabah kahvaltı edilebilmektedir. Rejimi bozmayacak şekilde yumurta, peynir ve yeşillikler uygun miktarlarda ve sabah saatlerinde yenilerek devamında elma yiyerek günler tamamlanır. Fakat bu tür bir diyetin uygulama süresi 1 değil 2 haftaya uzamaktadır. Verilmesi hedeflenen kilo 10 kilogramdan az ise bu diyetin uygulanması faydalı olacaktır.

10 kilodan fazlasını vermek isteyenler ise programlarına elma diyeti ile başlayıp ardından yine ona uygun bir rejim seçimi ile devam edebilmektedirler.

Elmanın doyurucu özellikleri , ihtiva ettiği vitamin ve besin değerleri sayesinde tek türlü beslenerek kısa sürede arzu edilen kiloya ulaşmanın son derece kolay bir yolu olduğu gözlemlenmekte ve uzmanlar tarafından onaylanmaktadır.

Sizlerde bu diyeti eğer denemiş veya deneyecekseniz yorum kısmından fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

PEMBE MELEK