Kahve Masajı ile Selüliletlerden Kurtulun

Kahve Masajı ile Selüliletlerden Kurtulun

Her kadının en büyük kâbusu arasında selülitler yer alıyor. Üstelik bu selülitler zayıf ya da kilolu fark etmeden hemen her bayanda gözükebilmektedir. Eğer sizde basen ya da göbek bölgenizdeki selülitlerden şikâyetciyseniz o zaman kahve masajı ile bu selülitleri ortadan kaldırabilirsiniz. Çok ucuz ola bu yöntemi uygulamak için başkasına ihtiyaç bile duymayacaksınız. Yani Kahve masajıyla selülitten kurtulma artık çok kolay.

Kahve içerisinde bulunan kafein uyarıcı bir etkiye sahip olduğu için cildin yenilenmesini ve genç görünmesini sağlamaktadır. Bu yüzden kafein hem selülit hem de güzellik kremlerinde kullanılmaktadır. Sizde kafein kullanarak cildinize bakım uygulayabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında kafein miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde cildinize zarar verebilirsiniz. Bu nedenle aşağıda sizlere vereceğimiz kahve maskesi oranlarına birebir sadık kalmalısınız.

Kahve masajıyla selülitten kurtulma maskesi için gerekli malzemeler;

  • İki yemek kaşığı kadar filtre kahve
  • Bir yemek kaşığı kadar el kremi

İlk olarak filtre kahveyi mutfak robotunda un kıvamına getirin. Daha sonrasında ise el kremi ile özdeşleşene kadar iyice karıştırın.

Maskenin uygulaması ise oldukça kolay. Bunun için önce ılık bir duş almanız daha yararlı olacaktır. Bu sayede kan dolaşımınız hızlanacak ve maskenin etkisi daha hızlı hissedilecektir. Daha sonrasında ise hazırladığınız karışımı selülit bölgelerinize uygulayın. Bölgeyi streç film ile sardıktan sonra 15 dakika bekleyin ve maskenizi ılık su ile durulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

PEMBE MELEK